Výber farby iPhonu

Zákazník si vyberá iPhone podľa generácie, ceny, parametrov fotoaparátu, displeja, batérie, pri zánovných alebo použitých telefónoch samozrejme zohráva veľkú úlohu stav telefónu. Dôležitý je pre kupujúceho aj výber farby, ktorá upevňuje jeho vzťah k zariadeniu. Farba môže vzhľadom na svoju obľúbenosť a tým skladovú dostupnosť spôsobiť rozdielne ceny inak parametrovo rovnakých modelov.

Aká je najobľúbenejšia farba iPhonu?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Obľúbenosť farieb u zákazníkov sa často líši podľa geografickej polohy predaja a je samozrejme ovplyvnená ponukou farieb aktuálneho modelového radu iPhonu. Apple navyše nezverejňuje informácie o predajnosti farieb. A aj keby to tak bolo, tieto predajné údaje nemusia odrážať preferencie zákazníkov nakupujúcich použité iPhony.

Nižšie sú existujúce farby jednotlivých modelov z našej ponuky a niekoľko poznámok u novších generácií, ktoré je možné vyčítať z dostupných zdrojov a ktoré si nekladú nárok na objektívnosť.

iPhone 12 Pro a Pro Max

Grafitový , strieborný , zlatý , tmavo modrý

U tohto modelu je obľúbená modrá a zlatá. Modrá zrejme vzhľadom na to, že tento odtieň bol novo predstavený až u tejto generácie. Tmavomodré iPhony sú elegantné a pútavé a nepodobajú sa žiadnym iným modelom iPhonov na trhu. Zlatá je vyhľadávaná, pretože je známkou modelov vyššej triedy a vyjadruje výnimočnosť.

iPhone 12 a 12 Mini

Biely , čierny , tmavo modrý , zelený , červený , fialový (od 2021)

Zákazníci majú radi biele, červené a modré modely. Modré z rovnakých dôvodov ako pri vyššom modeli. Nákupom červenej verzie zákazník prispieva na boj s pandémiami. Menšiu obľubu má zelená.

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Vesmírne šedý , strieborný , zlatý , polnočne zelený

Obľúbené sú zlaté a strieborné prevedenia z už uvedených dôvodov - ponúkajú prvotriedny vzhľad a dojem.

iPhone 11

Biely , čierny , zelený , žltý , červený , fialový

Najčastejšou (konzervatívnou) voľbou sú biela a čierna, ktoré sú u základných radov trvale obľúbené. Vyhľadávané sú aj červená a fialová, ktorá sa u iPhonu 11 objavila prvýkrát. Najmenej obľúbená je žltá a zelená, aj keď tá bola aj pri tomto modely novinkou.

iPhone XS a XS Max

Vesmírne šedý , strieborný , zlatý

Návrat luxusnej zlatej farby.

iPhone XR

Biely , čierny , modrý , žltý , červený , korálový

Biela sa objavuje pri iPhone iba druhýkrát. Svetlý odtieň modrej a korálovej sa už u neskorších generácií neobjavujú, takže zaisťujú originalitu a ľahké rozpoznanie verzie iPhonu.

iPhone X

Vesmírne šedý , strieborný 

Obmedzenie palety len na dve farby nevyvolalo u zákazníkov nadšenie.

iPhone 8

Vesmírne šedý , strieborný , zlatý , červený

Nový svetlejší odtieň zlatej s nádychom medi, inak oproti predchádzajúcim generáciám nič nové.

iPhone SE

Biely , čierny , červený ,

Klasická trojica farieb - konzervatívna čierna a vzhľadovo čistá biela, s ktorými nemôžete nič pokaziť a k tomu navyše pre odvážlivcov výrazná červená.

Prvý iPhone bol ponúkaný v jedinej čiernej farbe. V štvrtej verzii pribudla biela a v piatej verzii ďalšie farby. Zatiaľ čo globálne sú zrejme najpredávanejšie čierne modely telefónov, rôzne farby iPhone umožňujú svojim majiteľom nielen vyniknúť medzi ostatnými, ale taktiež im poskytujú opakované vizuálne potešenie a zlepšenie nálady pri každodennom používaní telefónu.

 

Späť do obchodu