Použité alebo repasované iPhony? Aký je medzi nimi rozdiel?

IPhone je legendou medzi mobilnými telefónmi. Elektronika s výkonným operačným systémom a šikovným cloudovým úložiskom. Zároveň je často oceňovaná pre svoj elegantný vzhľad a kvalitný fotoaparát. A áno aj v tomto prípade platí, že kvalita zodpovedá cene. Pre veľa z nás je jeho obstarávacia cena príliš vysoká. Sú ale aj cesty ako si ho zaobstarať za prijateľnú čiastku. Vyplatí sa kúpa použitého alebo repasovaného mobilu?

Čo je repasovaný iPhone?

Repasovaný iPhone je použitý iPhone, ktorý je renovovaný do pôvodného stavu. Komponenty, ktoré sú poškodené, sú nahradené za nové a vzhľadovo tak vyzerá ako nový. Môže obsahovať nejaké ľahké znaky použitia.

(Ne)oplatí sa repasovaný iPhone?

Repasovaný iPhone je určite dobrá kúpa pre ľudí, ktorí ocenia kvalitu, ale nemôžu si dovoliť za mobil dať celú výplatu, možno aj dve. Aké sú úskalia repasovaného zariadenia? Repasovaný kus samozrejme nie je kusom novým. Známky poškodenia môžu byť viditeľné. Je otázka, či sa zákazník dokáže zmieriť s nejakou formou odrenín, alebo škrabancov. Druhou nevýhodou je životnosť batérie. Batérie sú všeobecne problémom u smartphonov a obzvlášť u iPhonov. „Nový“ iPhone pravdepodobne nebude mať batériu v 100% kondícii. Väčšina predajcov sľubuje stav batérie nad 85%.

A aké sú výhody repasovaného iPhonu?

Prístupný a kvalitný mobil za skvelú cenu. To je ponuka, ktorá sa neodmieta. Väčšina týchto mobilov ani nie je dlho využívaná. Znaky používania sú bežnou súčasťou života elektroniky. Priznajme si, že aj na novom telefóne by ste mali odreninu pravdepodobne počas prvých pár dní. Takže vzhľadovo naozaj pôsobí ako nový telefón. Ak patríte medzi milovníkov Apple a nemáte dostatočné financie, kúpa repasovaného iPhonu je cesta pre Vás.

Čo je to použitý iPhone?

Použitý iPhone vlastnil už niekto iný. Oproti repasovanému mobilu nemá vymenené poškodené súčasti, pretože je rovno predávaný v dobrom stave a výmena komponentov nie je potrebná. Ako použitý telefón sa dá kúpiť aj nevyužívaný iPhone. Samotné rozbalenie totiž znižuje jeho cenu. Typov použitých telefónov je viac, ale vo všetkých štádiách na nich nie sú vidieť známky použitia a sú vo výbornom stave.

Prečo sa oplatí Použitý iPhone?

Použitý iPhone je vhodnou alternatívou pri kupovaní kvalitného telefónu. IPhony majú výborný operačný systém, ktorý je vývojármi udržovaný aj pre staršie typy telefónov. Práve z tohto dôvodu je práve iPhone ideálnym mobilom na repasovanie či na predaj už využívaného kusu. Použitý telefón je vždy testovaný, aby sa predišlo akýmkoľvek problémom, ktoré nemusia byť na prvý pohľad zrejmé a akýkoľvek dôveryhodný e-shop k nim dodáva minimálne ročnú záruku.

Rizikom môže byť nákup od fyzickej osoby. V takom prípade nezískate záruku a neviete, či nedostanete zničené zariadenie. Preto je dobré kúpiť použitý telefón radšej od overených predajcov s použitými iPhonmi.

Späť do obchodu